Sanal Sohbet, Sanal Sevgi, Sanal Aşk, Sanal Dostluk

Sanal Sohbet, Sanal Sevgi, Sanal Aşk, Sanal Dostluk

bLaCk     15-08-20     Içimizden Geçenler     Sanal Sohbet, Sanal Sevgi, Sanal Aşk, Sanal Dostluk     773 Defa Okundu

https://www.sohbetdenizi.net/ Sohbet Sayfamıza Bekleriz.


Merhaba arkadaşlar, değerli okuyucular. Konu başlığında da belirttiğim gibi hepsinin tek ortak yanı var sanal oluşu. Bazen deriz sanalda başlayan dostluklar wifi’yi kapatana kadar der güler eğleniriz. Aslında ilk başlarda bende öyle düşünürdüm öyle hareket ederdim. Daha sonra bu dünyanın içine girmeye karar verdim. Orada arkadaşlarım oldu dostlarım değer verdiğim insanlar oldu. Baktım gördüm ki küçücük bir dünya gerçek hayattan farksız. Hatta gerçek hayattan daha samimi kişilikleri yansıtıyor insanlar. Çünkü isim sahte, şehir sahte gerçek hayatta karşılarına çıkmayacak sorun ve konuların içindeler. O yüzdendir ki gerçek hayatta yapamadıklarını söyleyemediklerini bu sanal dünyada paylaşıyorlar. Bir insan aile, arkadaş ortamında anlatamadığı paylaşamadığı her şeyi burada tanıştıklarına anlatıyor paylaşıyor. Ve bunu yaparken gerçek hayattan daha kolay başarabiliyorlar. Ben biraz daha derinden gözlemlemek için www.sanalsevgi.com Sohbet sayfasını açtım.Ne kadar o dönemler sanal sevgiye inanmasam da Sitenin ismi malum Sanal Sevgi :). Ben Burada bu sanal dünyanın içerisinde 1 yılı tamamladım bugün. Ben bu dünyada yeni bulunandan 20 yılını dolduran herkesle muhabbet ettim, herkesi anlamaya çalıştım elimden geldiğince yardımcı olabileceğim bir durum olduysa yardımcı oldum. Bunları yaparken bu dünyaya alışık olmadığım için hatalarımda oldu ki insanız herkes aldığı kararlarda hata yapabilir ve bunun sonradan farkına varabilir. Evet benim sonradan fark ettiğim hatalarımda oldu iyiki yaptım dediklerimde oldu. Sonuçta küçük ama kendi içerisinde kocaman bir dünyada sohbet ortamında buldum kendimi. Düşünün hiç bilmediğiniz yolda araba sürmek gibi.

Bu küçük ama kendi içerisinde kocaman dünya içerisinde dostum arkadaşım sevdiğim kardeşim dediğim insanlar oldu ve bunlardan bir çoğunu gerçek hayatta tanıdıklarımdan ayırt etmem. Ben bu dünya içerisinde bu denli dostluklar arkadaşlıklar olabileceğine ihtimal vermiyordum ve her zaman ön yargılıydım. Bu dünya içerisinde tanışmış gerçek hayatta görüşmeye devam eden insanlarda gördüm. Bir gün konuşup ikinci günü aşık oldum diyende gördüm. Bu aşkı 2 saat sürende gördüm. Gerçekten birbirine değer veren sevende gördüm. Evet bu ortamda inanmak güvenmek çok zor. Çünkü aldatmak çok basit. Eğer bu ortamda bir birey diğerini aldatmadan duruyorsa saygı duyulacak biridir. Aşklar ve sevgiler bazen çok çabuk başlayıp bitebiliyor bunun sebebi de kimseyle konuşamadıklarını konuşabiliyorlar paylaşabiliyorlar ve bu anlaşma aralarında yakınlık oluşturuyor. Buna aldanıp acele eden bireyler belkide çok iyi dost olacağı kişileri yanlarından uzaklaştırıyorlar çünkü o kadar çabuk birbirini tanımadan başlamış bir birliktelik çabuk bitmeye mahkum. Bu sanal dünyada kötü olan başlarken çok iyi anlaştığını düşündüğünüz insanları çok çabuk kırabiliyorsunuz. Bu dünyanın içerisinde Boş zamanı olup burada bulunan insandan tutun ailesinden fedakarlık edip bulunan insana kadar hatta ve hatta ailesine ayırması gereken zamanı buraya ayrına kadar her türlü insan var.

https://www.sohbetdenizi.net/ Sohbet Sayfamıza Bekleriz.

Benim ilk başladığımda tanıştığım insanlar’dan aramızda olanlarda var aramızdan ayrılanda var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim, hepsinin bana öğrettikleri var. Bunların arasında iyi olanları kendime aldım kötü olanlar tecrübe olarak haneme yazıldı. Hayat yapılan hatalardan pay çıkarıp tecrübe sahibi olmaktır. Bu sanal aleminde gerçek hayattan çok bir farkı yok. Gerçek hayatta kötü olan burada da kötü iyi olan burada da iyi. Her şey insanın kişiliğinden karakterinden geçiyor. Bir okul düşünün okulda arkadaş gurupları vardır sınıflar vardır herkes herkesle iyi anlaşamaz ama aynı okul içerisinde bulunmak zorundadır. Bu dünyanın tek farkı sınıf arkadaşlarınızı kendiniz seçiyorsunuz ve buda güzel tarafı. Ben bu okula başladığımdan bugüne kadar yanımda olan hayatımda olan bütün sınıf arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Eğlendiğim zamanlarda oldu üzüldüğüm zamanlarda acısı ile tatlısı ile bu dünya gerçek. Uykusuz geceler yaşlı gözler gülmekten ağrıyan elmacık kemikleri hepsi gerçek. Eğlenmek isteyen, stres atmak isteyen, kavga etmek isteyen, sohbet etmek isteyen ne kadar karşı olsam da küfür etmek isteyen için çok güzel bir dünya. Bireyler ne yaptıklarını biliyorsa Sanal Arkadaşlık’da, Sanal Dostluk’da, Sanal Sevgi’de, Sanal Aşk da var ve gerçek. Sadece İnternet’e bağlı olduğu için sanal deniliyor ama hiç biri sanal değil hepsi hayatımızın içerisinde. Tek kötü tarafı bazı İnsanlar gerçek hayatta olamadıklarını başaramadıklarını burada anlatıyorlar ve o kişiliğe kendini inandırıp mutlu oluyorlar. Bu karşısında ki insanı kandırmak oluyor bunun farkında değiller amannn sanal değilmi diyip geçiyorlar onların karakterine ve kişiliğine bağlı bir durum. Eğer okulda ki kendi sınıfınızı seçerken bu insanları sınıftan uzaklaştırırsanız çok güzel ortamlar kurulabiliyor.

İçimden Geçenlerin sadece küçük bir bölümünü sizlerle paylaşmak istedim. Yazılacak çizilecek çok şey var ama sanal sohbet bence güzel bir şey ve Sanal Sevgi, Sanal Aşk, Sanal Dostluk vardır bunu sanal görende var real görüp hayatına bu dünya ile devam edende ver. Buradan Sanal Aileme Akrabalarıma Sevgilerle. İyiki Tanıdım Sizleri.

https://www.sohbetdenizi.net/ Sohbet Sayfamıza Bekleriz.


Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yorumlar (14 Yorum)

  Vay bee abim 1 seni oldu hee zaman ne kadar da hızlı akıp geçmiş yazını baştan sona okudum ortak yönler duygular çok fazla var ama bende kendimden şunu ekliyeyim ben sanalı hic bir zaman sanal diye yaşamadım belki de bu yüzden çok kaybettim veya belki de güzel insanlar kazandım yazın çok güzel çok begendim inşallah kalbinin ekmeğini yersin iyi yerlere gelirsin bir sanalsevgi ailesi olarak değerli çok kişi var (:

  Duygularimiza ne guzel tercuman olmussun..

  Yüreğine gönlüne sağlık cano ))

  Emeği geçen Bütün arkadaşlara Teşekkür ederim..

  SoNNokta hepimizi anlatmisin. DostLuklaridaaa.. OkuzLaridaaa.. Yani Sanalin asLini yansitmiSin.. Helal valla..

  @SoNNoKTa Öncelikle bizleri boyle bir ortamda bulusturduqun icin tsk ediyorum.sanaL diyince aklima gelen ilk sey internet ortami internetimin oldugu kadar olmasi idi bir zmanlar 🙂 smdi okadar cok icindeyimki benim icin realimin bir parcasi sanal gercek olmayan olarak bildigimiz ama aslinda duygulari en dibe ve en ust duzeye yasadigimiz ortam Cok fazla seye sahit oldum bulunduqum surede cesitli insanlar tanidim bana bir cok sey katti bu ortam iyi kotu cok guzel dostluklar kurdum hic dost olunmamasi gereken kisiler tanidim farkli farkli karekterler samimiyetine inandiklarimla dewam ettim etmediklerimden yedigimiz darbelerle pişip daha bi farkli bakmayi ogrendim bana gore vakit ayirmaya stres atmaya guzel dostluklar kurup tanimaya belkide gercek aski bulmaya yonelik bir ortam ve ayrica asiri stres olup gunlerce aglayip hic tanimadigin yuzunu gormedigin insanlarin bir tek lafi ile bunalima girebilcegin bir ortam 🙂 yani dengeyi kurmak onemli cok sey alip hayatima cok fazla sey kattigini dusunuyorum yeni degilim sanaLda artik ikinci bir aile ortamim var cok guzel dostluklarim sevdiklerim deger verdiklerim seninde kurdugun bu ortamda olmakdan cok mutluyum umarim hep birlikte daha iyi yerlere geliriz emeklerin icin paylastigin bu yazinda hepimizin duygularina tercuman oldugun icin ayrica tsk ediyorum.

  Kısaca sanal alemin gercek İnsanlarını Yansıtmıs sınız Tek kelıme ile Harıka 👍👏👏👏

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?